Červenec 2008

Rachel Bylson málem zemřela

31. července 2008 v 19:20 Rachel Bilson
Rachel donedávna skrývala tajemství....ve 14 nebo 16 letech se nedobrovolně zúčastnila autonehody. Jela v autě s kamarády. Auto vrazilo čelně do jiného auta na Kalifornské cestě při pláži. (Pacific Coast Highway).
Rachel : ,,Všichni museli do nemocnice. Jeden kluk ochrnul a já byla v bezvědomí asi 2 dny. Já jsem v podtstatě zemřela a pak se vrátila zpět! Hlavou jsem vrazila do skla a ztratila jsem vědomí, bylo to strašné!"
Rachel na to má opravdu hrozné vzpomínky. Havárii ji připomíná jizva nad pravým okem, která ji zůstala jako nepříjemná vzpomínka (jsem si nikdy nevšimla). Rachel přiznala, že trpí migrénami a občasnou ztrátou paměti. Je ráda, že to skončilo takhle a oba účastníci nehody věří, že to byl dotyk se smrtí!


poděkování

31. července 2008 v 14:09 | Katharina
Chtěla bych poděkovat za noví design krerý mi udělal moc velkou radost.To je ale jsicht

30. července 2008 v 18:12 Hugh LaurieHrabě Hugh

30. července 2008 v 18:04 Hugh Laurie

Vše o Huguvi Laurieovi

30. července 2008 v 18:03 Hugh Laurie

Hugh Laurie

Hugh Laurie, OBE

Laurie při předávání Emmy 2007
Rodné jménoJames Hugh Calum Laurie
Datum narození11. června 1959
Místo narozeníOxford, Oxfordshire, Anglie
ChoťJo Green (1989-současnost)
VlivyJ.G.Wodehouse
Ocenění
Zlatý Glóbus
Nejlepší herec v televizním dramatickém seriálu
2006, 2007 Dr. House
Cena Sdružení filmových herců
Nejlepší herec - dramatický seriál
2006 Dr. House
James Hugh Calum Laurie, OBE (*11. června 1959, Oxford, Anglie, Spojené království) je britský herec, hudebník, spisovatel a sportovec. Profesionálně je známý jako Hugh Laurie.
//

Mládí a vzdělání

Laurie se narodil v Oxfordu, v Anglii. Jeho otec William "Ran" Laurie byl doktor, který získal zlatou medaili za veslování dvojic bez kormidelníka na Olympijských hrách v Londýně v roce 1948. Jeho matka, Patricia Laidlaw, zemřela když bylo Lauriemu 29 let. Laurie byl vychován v duchu presbyteriánské církve. Vyrůstal v Oxfordu a navštěvoval Drahon School, prestižní přípravnou školu. Později šel na Eton a pak na Selwyn College v Cambridge, kde vystudoval předměty archeologie a antropologie.
Stejně jako jeho otec, byl i Laurie veslař na škole i univerzitě; v roce 1977 byl jedním z dvojce juniorů, která vyhrála Anglický národní titul a potom reprezentovala Anglický mládežnický tým na světovém šampionátu v roce 1977, kde skončila na 4. místě. Později, v roce 1980, také dosáhl ocenění Blue taking part na oxforských a cambridgeských veslařských závodech. Laurie je členem Leander Club, jednoho z nejstarších veslařských klubů na světě. Jeden člun v Selwynu byl pojmenován "Laurie" na jeho počest.
Kvůli nemoci infekční mononukleóza byl nucen zanechat veslaření a tak se zapojil do dramatického klubu Cambridge Footlights, kde začínala spousta úspěšných britských komiků. Tady potkal Emmu Thompson, se kterou měl milostný vztah a dodnes jsou dobrými přáteli. Ta ho také seznámila s jeho budoucím komediálním partnerem, Stephenem Fryem. Laurie, Fry a Thompsonová později sami sebe parodovali jako reprezentanty britské vědomostní souteže University Callenge z "Footlights College, Oxbridge" v britském sit-comu The Young Ones, epizoda "Bambi". V roce 1980-81, jeho posledním roce na univerzitě, se mu podařilo stát se presidentem Footlights, přičemž Thompsonová se stala vicepresidentem tohoto spolku. Spolu uvedli na festivalu v Edinburghu výroční hru, The Cellar Tapes, kterou napsal hlavně Laurie a Fry, a kde hrála Emma Thompsonová, Tony Slattery, Paul Shearer a Penny Dwyer. Tato hra vyhrála první cenu Perrier Comedy Award
Kariéra
Cena Perrier Comedy Award vedla k převedení The Cellar Tapes na londýnské jeviště a později k televizní verzi hry, vysílané v roce 1982. Tento fakt také zapříčinil, že Laurie, Fry a Thompsonová byli spolu s Benem Eltonem, Robbiem Coltranem a Siobhanem Redmondem vybráni, aby napsali a hráli v nové komediální show pro Granada Television, Alfresco, která vyšla ve dvou sériích.
Během 80. a 90. let pracovali Laurie a Fry spolu na různých projektech. Mezi nimi byl seriál "Černá zmije" (v originále Blackadder), kterou napsal Ben Elton a Robert Curtis, a kde hrál Laurie různé roli, nejčastěji však prince George a poručíka George; dále jejich komediální "sketch show" A Bit of Fry & Laurie, kterou BBC vysílala v letech 1989-1995, a seriál Jeeves and Wooster. Což byla adaptaca příběhu P.G.Wodehouse, ve které Laurie hrál Jeeveho zaměstnavatele, roztomilého blbce Bertieho Woostera. To byla role, kde Laurie projevil svůj talent také jako pianista a zpěvák, kromě toho i svůj proslulý "nóbl" hlas. On a Fry společně pracovali také na různých dobročinných představeních, jako např. Histeria! 1, 2 & 3, Tajemství třetího policistova balonu (v originále The Secret Policeman's Third Ball) a varietní show Fry and Laurie Host a Christmas Night with the Stars. Spolupracovali na filmu Petrovi přátelé (v orig. Peter's Friends).
V roce 1992 se Laurie objevil v klipu singlu "Walking On Broken Glass" od Annie Lennox, v kostýmu z Černé zmije III. Také se objevil jako vědec ve videu "Experiment IV" od Kate Bush.
Pozdější filmy, kde se Lurie objevuje, zahrnují Rozum a cit (Sense and Sensibility, 1995) v hlavní roli s Emmou Thompson; akční Disneyho film 101 Dalmatinů (101 Dalmatins), kde si zahrál Jaspera, zloděje najatého aby ukradl štěňata; Eltonovu adaptaci na svůj román Neuvěřitelný (Inconcevaible), Možná, miláčku (Maybe, Baby, 2000); Dívka z Ria (Girl from Rio); remake Let Fénixe (The Flight of the Phoenix, 2004); a tři filmy Stuart Little.
V roce 1996 vyšel Lauriho první román, The Gun Seller, kde si autor dělá legraci z žánru thriller, a stal se bestsellerem. Od té doby pracuje na scénáři pro filmovou verzi a na druhém románu, The Paper Soldier.
V roce 1998 dostal Laurie nabídku hostovat v seriálu Přátelé, v epizodě "The One with Ross's Wedding, Part Two". S popularitou House si krátkou scénou v této epizodě získal oblibu fanoušků obou seriálů, zvláště díky arogantnímu užití jména "Pheebs".
Od roku 2002 se Laurie objevuje v řadě britských televizních dramat, hostoval rok ve dvou epizodách první série špionážního thrillerového seriálu MI5 (Spooks) na BBC One. V roce 2003 hrál a režíroval seriál Fortysomething (v jedné epizodě se objevil Stephen Fry). V roce 2001 namluvil postavu právníka v kresleném seriálu Family Guy v epizodě "One If by Clam, Two If by Sea". Laurie byl také postavou pana Wolfa v animovaném seriálu Preston Pig. Kromě toho byl účastníkem diskuze v QI, kde byl Fry jako hostitel. V roce 2004 Laurie hostoval jako profesor v obžalobě vesmírné sondy zvané Beagle, v Show Lennyho Henryho (The Lenny Henry Show).
Ačkoli byl Hugh Laurie známý v Británii už od 80.let, do podvědomí amerického publika se dostal až v roce 2004, kdy si poprvé zahrál jako ošetřující lékař Dr. Gregory House v populárním lékařském dramatu Dr. House stanice FOX. Kvůli této roli si Laurie musel osvojit americký akcent. Během té doby filmoval v Namibii Let Fénixe konkurzní nahrávku pro show natočil v hotelu v koupelně, jediném místě, kde měl dostatek světla. Jeho americký akcent byl tak přesvědčivý, že výkonný producent, Bryan Singer, který netušil, že Laurie je Angličan, na něj ukazoval právě jako na zajímavého amerického herce, kterého hledal.
V červenci 2005 byl Laurie nominován na Emmy za roli House. Ačkoli nevyhrál, přijal Zlatý Glóbus v letech 2006 a 2007 za jeho práci v seriálu (jedna z několika obdržených cen v následujících letech) a cenu Sdružení filmových herců v roce 2007. Laurie byl také oceněn zvýšením platu, který prý činí $350,000 za epizodu. Jeho kontrakt na House byl prodloužen o další rok a bude natočena přinejmenším pátá řada seriálu. Laurie nebyl nominován na ceny Emmy pro rok 2006, zřejmě kvůli "urážce" vedení FOXu.
Hugh Laurie byl obsazen jako vydavatel Daily Planet Perry White ve filmu Superman se vrací (Superman returns, 2006), ale musel tuto roli odmítnout kvůli jeho zaneprázdněnosti v Houseovi (mimochodem, seriál vyrábí Bad Hat Harry Productions, která je vlastníkem režiséra filmu Superman se vrací, Briana Singera.
V červenci 2006 se Laurie objevil v pořadu Inside the Actors studio kanálu Bravo!, kde také předvedl na klavír s hlasovým doprovodem jednu ze svých vlastních písní, "Mystery".
Laurie hostoval v pořadu Saturday Night Life stanice NBC převlečený za transvestitu ve skeči o muži (Kenan Thompson) se zlomenou nohou, který naříká na nečestnost svého doktora. Laurie hraje ženu toho muže.
V srpnu 2007 se objevil v dokumentu stanice BBC Four, Stephen Fry: 50 Not Out, natočeném na oslavu Fryových padesátých narozenin.

Osobní život

V červnu 1989 si Hugh Laurie vzal za ženu Jo Green, správkyni divadla. Společně se svou dcerou Rebeccou (nar.1993) a dvěma syny, Billem (1991) a Charliem (1988), žijí v severním Londýně. Rebecca dostala roli pětileté Vivian Bearingové ve filmu Vtip (Wit). Laurieho nejlepší přátelé jsou Stephen Fry, Emma Thompson a jeho herecký partner z Dr. House Robert Sean Leonard.
Na BBC Radio 2 v interview Steveho Wrighta v lednu 2006 řekl, že zatímco pracuje ve Spojených státech na Dr. Houseovi, bydlí aktuálně v bytě v západním Hollywoodu. Laurie umí hrát na klavír, kytaru, bicí, harmoniku a saxofon. Svůj muzikální talent projevil v mnoha seriálech, z nejznámějších třeba A Bit of Fry and Laurie, Jeeves and Wooster, Dr. House a také když hostoval v Saturday Night Life 28.října 2006. Působí jako zpěvák a hráč na klávesy v Los Angeleské rockové skupině "Band From TV".
Hugh Laurie byl vyznamenán Řádem Britského impéria v seznamu New Year Honours 2007 za jeho přínos dramatu. Dne 23.května 2007 obdržel vyznamenání královny Alžběty II.
Laurie bojuje s těžkou klinickou depresí a pravidelně navštěvuje svého psychoterapeuta. V jednom rozhovoru se vyjádřil, že poprvé měl problém během řízení na Charity demolition derby v roce 1996, kdy jel kolem explodujících aut a necítil se ani vzrušený, ani vystrašený (řekl, že se ve skutečnosti cítil znuděný). "Nuda," poznamenal v rozhovoru v pořadu Inside the Actors Studio, "není vhodná reakce na explodující automobily." Laurie přiznal v rozhovoru s Rolling Stones a jako host pořadu The Tonight Show, že jednou vyzkoušel hydrokodon/APAP (Vicodin) jako součást jeho přípravy na roli Dr. Gregoryho House.
V roce 2006 byl Laurie považován magazinem Life za nejvšestranněji nadaného muže všech dob.
Laurie obdivuje spisovatele P.G.Wodehouse: 27.května 1999 v The Daily Telegraph vysvětlil, jak mu četba Wodehouseova románu zachránila život.

Ocenění

Emmy Award
 • 2005 - nominace - Nejlepší herec v hlavní roli dramatického seriálu
 • 2007 - nominace - Nejlepší herec v hlavní roli dramatického seriálu
Zlatý Glóbus
 • 2006 - vítěz - Nejlepší herecký výkon v televizním seriálu - drama
 • 2007 - vítěz - Nejlepší herecký výkon v televizním seriálu - drama
Satellite Awards
 • 2005 - vítez - Nejlepší herec v seriálu, drama
 • 2006 - vítěz - Nejlepší herec v seriálu, drama
Ceny Sdružení filmových herců
 • 2006 - nominace - Nejlepší mužský herecký výkon v dramatickém seriálu
 • 2007 - vítěz - Nejlepší mužský herecký výkon v dramatickém seriálu
Asociace televizních kritiků
 • 2005 - vítěz - Jedinečný výkon v dramatu
 • 2006 - vítěz - Jedinečný výkon v dramatu
 • 2007 - nominace - Jedinečný výkon v dramatu

Hugh

30. července 2008 v 17:55 Hugh Laurie

rychlá změna

24. července 2008 v 14:28 Rachel Bilson
Hilary

24. července 2008 v 14:14